Vârstnicul D. Todd Christofferson a primit Premiul pentru Pace Saint Shri Dnyaneshwara.

Christofferson-India-trophy2017

Vârstnicul D. Todd Christofferson  a fost în India, pentru a primi Premiul mondial pentru pace Saint Shri Dnyaneshwara la Universitatea Mondială pentru Pace MIT,  în numele Bisericii și acelor aproape 16 milioane de membri din întreaga lume, inclusiv  a peste 13.000 de sfinți din zilele din urmă și a  43 de congregații din India.

Dr. Vishwanath D. Karad, fondator și președinte al Universității Mondiale pentru Pace MIT  a fost impresionat de vizita sa la 'Universitățile din comunitatea Mormonă' din Utah și a declarat că 'Relația cu această comunitate sub îndrumarea domnului Christofferson și a altora va fi un viitor unic pentru a urmări și a arăta calea păcii și armoniei pentru omenire. Am simțit că această comunitate are atât de multe în comun cu cultura indiană'.

Mai jos puteți urmări un material video în limba engleză de la Cvorumul celor Doisprezece Apostoli ai Bisericii lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă, care a avut loc în India, Puna, 14 August 2017.

Începând cu anul 1985, organizația LDS Charities au acordat asistență  în valoare de aproape 2 miliarde de dolari  milioanelor de oameni din 189 de țări.

Pentru a urmări întreg articolul, în limba engleză, apăsați aici.