O conducătoare mormonă vorbește în cadrul conferinței Parlamentului European

Women-in-Faith_Family-Photo.jpg

Președinta generală a organizației femeilor din cadrul Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă a luat cuvântul joi, 9 noiembrie 2017, în Parlamentul European din Bruxelles, Belgia. Sora Jean B. Bingham s-a adresat unei auditoriu format din erudiți și demnitari în cadrul conferinței „Femei în credință: o perspectivă a libertății religiei sau a credinței”. Evenimentul a fost găzduit de Anna Záborská, membră a Parlamentului European, în parteneriat cu Biroul pentru Uniunea Europeană al Bisericii.

Mai jos puteți urmări în limba engleză un reportaj de la acest eveniment:

Societatea de Alinare este pentru femeile în vârstă de cel puțin 18 ani și are drept scop oferirea de ajutor în ceea ce privește nevoile temporale și spirituale ale tuturor femeilor din cadrul Bisericii, precum și ale altor persoane nevoiașe. Societatea de Alinare a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă este una dintre cele mai mari organizații ale femeilor din lume.

Pentru a afla mai multă informație despre eveniment apăsați aici.

Pentru a citi întreaga cuvântare (în limba engleză) a surorii Bingham, apăsați aici.