Iubește-ți aproapele!

Atunci când mulți moldoveni recunosc misionarii mormoni după ecusoane și zâmbetele largi pe care le împart, puțini din ei îi recunosc după  Serviciile Umanitare ale Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă. Tocmai asta e la fel de important, indiferent că vorbim despre proiectele de asistență în reconstrucția infrastructurii de apă și sanitație, amenajarea școlilor și orfelinatelor sau mâncarea oferită nevoiașilor. Serviciile Umanitare din cadrul Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă mereu caută să ajute pe oricine are nevoie. Adesea, ajutorul se acordă în parteneriat cu autoritățile locale, alte organizații de caritate sau persoane ce caută să contribuie la actul de caritate. Domnul a zis: ”Iubește-ți aproapele”. Serviciile Umanitare ale Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă încearcă zilnic să urmeze această poruncă.