Membrii Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă în Chișinău sărbătoresc  dedicarea pământului Moldovei pentru muncă misionară

Dedication celebration photo

Membri ai Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă în Chișinău au sărbătorit împreună, ca în fiecare an, dedicarea pământului Moldovei pentru muncă misionară. Sărbătoarea a avut loc pe un deal frumos care se înalță deasupra Chișinăului și a inclus diverse activități: un picnic, un grătar în aer liber, muzică, jocuri și un scurt program. În 2001, Vârstnicul M. Russell Ballard din Cvorumul celor Doisprezece Apostoli ai Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă a rostit rugăciunea de dedicare a pământului care a deschis calea spre împărtășirea Evangheliei lui Isus Hristos. Prieteni și misionari au fost invitați să se alăture sărbătorii.