Biserica lui Isus Hristos lansează inițiativa de Crăciun din anul 2020

Light the world

Biserica lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă a lansat oficial inițiativa sa mondială pentru perioada de Crăciun din anul 2020, #LumineazaLumea. În această perioadă în care există multe nevoi în întreaga lume, Biserica încurajează oamenii să aducă lumină în lume în această perioadă de Crăciun prin fapte de slujire simple, pline de însemnătate.

Idei privind moduri de a sluji altora și a lumina lumea în perioada de Crăciun din acest an sunt disponibile acum pe https://md.bisericaisushristos.org/ sub forma unui calendar zilnic cu 25 de modalități simple și sigure de a le sluji altora în luna decembrie.

Inițiativa din acest an va include, de asemenea, un film de 18 minute despre nașterea lui Hristos, „Pruncul Hristos“, disponibil în mai multe limbi și accesibil pe YouTube.

„În aceste vremuri unice și tulburi, avem ocazia de a aduce o schimbare în moduri mici și firești“, a spus vârstnicul Marcus B. Nash, autoritate generală-Cei Șaptezeci. „Putem fi o lumină care să lumineze în lume. Îi invităm pe toți să ni se alăture în această perioadă a Crăciunului și să lumineze lumea, câte o persoană pe rând, una câte una, la fel cum a făcut Salvatorul. Împreună, putem încheia anul 2020 într-un mod pozitiv.”