14 Ianuarie 2018

Adunarea Mondială de Devoțiune pentru tinerii adulți

Young adults.jpg
Tinerii adulți în Mexica, discută înainte de Adunarea de Devoțiune pentru tinerii adulți

Adunarea mondială de Devoțiune pentru tinerii adulți va fi transmisă în direct prin sistemul prin satelit al Bisericii, online pe LDS.org și alte mijloace media, duminică, 14 ianuarie 2018,  18.00 ora locală.

Vorbitorul va fi ales de la Autoritățile Generale ale Bisericii și va fi anunțat ulterior.

Sunt invitați să participe toți tinerii adulți (cu vârste între 18-30 ani), care vor termina liceul sau echivalentul acestora până la sfârșitul anului 2018 și  tinerii adulți căsătoriți.

La scurt timp după evenimentul transmis în direct, puteți găsi în arhivă o înregistrare a Adunării mondiale de Devoțiune pe devotionals.lds.org și pe aplicația Biblioteca Evangheliei disponibilă în orice moment pentru a putea viziona sau descărca.

Liderii locali sunt încurajați să stabilească  data și ora vizionării care să fie cele mai accesibile  pentru  tinerii adulți din zona lor.

Resursele media sociale sunt disponibile pe devotionals.lds.org.

Înregistrările în toate limbile aprobate vor fi disponibile la o dată ulterioară, care va fi anunțată.

Specialiștii tehnici

Specialiștii tehnici trebuie să urmărească programul transmisiunilor aproximativ trei săptămâni înainte de eveniment, pentru a vedea când va fi disponibilă.

Aflați mai multe pe devotionals.lds.org.